Newborn - informace

PROSÍM O PŘEČTENÍ CELÉHO ČLÁNKU, DĚKUJI.

Miminka se ideálně fotografují ihned po porodu, nejčastěji však 5.-.10. den. V tuto dobu jsou ještě velmi klidná, spavá a schoulená do polohy, ve které byly u maminky v bříšku. Je na nich možné zaznamenat přerostlé nehtíky, šupinatou kůžičku a její jedinečné zabarvení bez pupínků. 

Newborn fotografování si prosím objednávejte ještě v těhotenství, poznamenám si váš termín porodu a vy mne zkontaktujete ihned po porodu (v porodnici), nikoliv až po týdenním pobytu doma. Po této informaci pro vás začnu hledat vhodný termín fotografování. Ráda bych poukázala na to, že není záhodné otálet s žádostí o termín, nejednou se mi stalo že jsem (zvláště v zimních měsících) byla nachlazená a v takovém případě miminka nefotím a posouvám termín, tak aby se pak nestalo, že na vás přijde "řada" až ve věku 3 týdnů miminka. Opravdu vám nemohu zaručit, že pro vás najdu vhodný termín do druhého dne.

Miminka fotografuji především u vás doma. Je to z toho důvodu, že miminka jsou mnohdy náchylná na změny počasí, prostoru, vůně a podobně. U vás doma budeme mít maximální pohodlí a vše pro miminko po ruce. Veškeré rekvizity přivezu s sebou, stačí mi jen sdělit pohlaví miminka. Před vlastním focení prosím o uvolnění prostoru přibližně 1,5x2 metry, ideálně světlé (slunné) místo poblíž okna. Místnost by měla být řádně vytopená (ideálně 25°C), miminka se povětšinou fotí nahá nebo v lehkých dečkách. Pokud není možné vytopit, vždy s sebou vozím ventilátor a miminka si "zahřívám" sama.

Pokud není fotografování možné u vás doma, mohu vám být k dispozici i u sebe v ateliéru na adrese 28. října 661, Dobříš. Co vše je zapotřebí přinést si sebou vám sdělím v e-mailu či po telefonu.

Nabízím také možnost live style newborn focení. Při tomto typu focení se nepoužívají žádné rekvizity a miminko se fotí například s rodiči, sourozenci a podobně v ložnici na posteli, v obývacím pokoji na gauči a podobně.

Newborn focení plánuji zpravidla na víkendy, aby mohl být přítomný u focení i tatínek, a též i proto, že miminka se fotí na přirozeném dopoledním denním světle a focení jako takové je časově náročnější (1-3 hodiny). Pochopitelně nefotíme po celou dobu, doba zahrnuje i přestávky na konejšení miminka, přebalování, kojení, přípravy scény a hlavně uspávání - je zapotřebí, aby miminko tvrdě spinkalo a k tomu musí být řádně najedené a vykakané, tudíž teprve až poté co proběhnout tyto aktivity se miminko uspává a fotí.

V DEN FOCENÍ:

Prosím na fotografování mějte připravené:

  • hotovost v přesné výši
  • dečku, do které miminko zabalíme při uspávání
  • několik látkových plen a též i jednorázové, včetně vlhčených ubrousků
  • pití a případně i svačinu
  • dudlík - i v případě že jej miminko odmítá; je to při uspávání velký pomocník a nejednou si ho miminko vzalo a mě to velmi pomohlo
  • v případě že nekojíte, mějte pro miminko připravený dostatek umělého mléka včetně teplé vody
  • doporučuji mít i pro vás s partnerem připraveně něco na převlečení, většina scén se odehrává bez plenky a občas může dojít k nehodě :-)
  • obrňte sebe i partnera trpělivostí, ne vždy všechno probíhá za ideálních podmínek a focení může trvat déle než se očekávalo

Kojení v před focením:

Poslední kojení si prosím naplánujte přibližně 2-3 hodiny před naplánovaným focením (dle zvyklostí miminka) a poté se snažte miminko co nejvíce udržet vzhůru, ideálně až do začátku focení. Po mém příchodu miminko nakojíte a zpravidla by mělo únavou usnout.

Příprava miminka:

Miminko před focením prosím ničím nemažte ani neolejujte - nepoužívejte žádné pudry a mastičky na zadeček. U miminek je zcela přirozené že se loupou, toto není na závadu a tento "nedostatek" bude při úpravě fotografie opraven.

DOPORUČENÍ NA RODINNÉ FOTKY S MIMINKEM: 

  • V případě, že se miminko bude fotografovat s dalšími členy rodiny, prosím naplánujte jejich příchod až na závěr focení. Ani vašemu partnerovi, natož starším sourozencům, nebude příjemně ve vytopené místnosti a budou se "nudit". U focení musí být naprostá pohoda a klid, miminka jakoukoliv změnu vycítí a tím se pak komplikuje vlastní focení.
  • Co se týká oblečení, prosím připravte si jednu světlou a jednu tmavou variantu. Nejvhodnější jsou jednobarevné varianty (bílá, černá a podobně) svršků a džíny. Na fotografii musí vyniknout hlavně miminko, proto se nehodí pestrobarevné a výrazné vzory


V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLIV DALŠÍCH DOTAZŮ SE NA MĚ NEVÁHEJTE KDYKOLIV OBRÁTIT.