Děti / Rodiny - informace

Jak se připravit?

Na fotografování je připravit celou rodinu, především děti. Je milé je připravit na to, že zažijí velkou zábavu, budou mít pěkné fotky například pro babičku a hlavně je "nenutit" do úsměvů a strojených pozic.

Především portréty dětí se snažím co nejméně strojit a dávám dětem volnost aby se "ukázaly" a chytám si vhodné momentky.

Oblečení volte prosím jednodušší, pokud možno aby barevně ladilo k ostatním členům rodiny. Pro děti je vhodné vzít variantu na převlečení. 

Narozeninové focení

Na narozeninové focení mám k dispozici girlandu, tabulky na popsání křídou a další. Velmi oblíbené jsou i "patlací" fotky s dortem, stačí nějaký malý obyčejný.

Ateliér / Exteriér?

U malých dětí (přibližně do 1 roku) je volba čistě na vás, obě varianty jsou velmi pěkné a dá se toho mnoho vymyslet. 

Starší děti doporučuji fotografovat především v exteriéru, protože jsou již zvídavé, utíkají a omezující prostor v ateliéru je tolik nebaví jako volné pobíhání venku - samozřejmě sami nejlépe znáte své dítko :-) Takové focení je vhodné dělat "v běhu" a spíše chytat pěkné momentky, proto vždy uvítám raději venkovní variantu - pokud to počasí dovolí, ale pochopitelně vy máte poslední slovo.