Těhotenské focení

Co s sebou?

Vhodným oděvem na těhotenské focení je uplejší vršek aby pěkně vyniklo bříško, a to ideálně jednobarevný. Dále jsou pěkné tuniky, delší svetry, kardigany, šaty, rozepnutá volná košile, župánek, košilka a podobně. Vzít s sebou můžete i dříny (i v případě že je již nedopnete), případně těhotenské dříny a zvýšený pás se zastrčí.

Prosím též o pěkné spodní prádlo (podprsenka + kalhotky), ideálně v bílé a černé barvě - velmi pěkně vypadá krajkované, působí luxusněji.

V případě že se budete fotografovat i s budoucím taťka, tak mu prosím přibalte tričko bez nápisu, polo tričko nebo košili + džíny. Vše v decentních barvách, ideálně abyste k sobě ladili.

Jako rekvizity uvítám snímek z ultrazvuku, nějaké oblečení pro miminko či botičky, popřípadě něco co vás spojuje či je pro vás charakteristické (sport, záliba,...).

Těsně před focením:

Pokud přijedete v těhotenských kalhotách s pásem, prosím stáhněte si jej již při cestě za mnou, předejdeme tak otlaku bříška, který by pomalu mizel.

Líčení

Na focení si prosím naneste líčení výrazněji než jste zvyklá na běžné denní nošení. Foťák na líčení ubírá a opravdu je lepší víc než míň. Avšak dejte si záležet aby nanesený make-up byl rovnoměrný a nebyly viditelné kontury tváře či fleky / mapy po špatném nanesení.

Kde fotit?

Volba ateliérového či exteriérového focení je zcela na vás a na vašich představách, každá maminka očekává jiný typ fotografií. V případě je možné vytvořit barevnější fotky, v ateliéru intimnější v prádle, ale též i v oblečení.

Kdy fotit?

Ideální čas na těhotenské focení je mezi 30tt-38tt. Před tímto týdnem ještě bříško tolik nevynikne a naopak blíže k termínu porodu může být pro vás fotografování mnohem více náročné vzhledem k již velkému bříšku, omezené pohyblivosti, případným otokům či objevujícím se striím.