Jdi na obsah Jdi na menu

Svatby

PŘÍPRAVY

Zahájení svatebního dne se neobejde bez příprav, a to nejen snoubenců a dalších zúčastněných, ale i aut, obřadního místa či místa pořádání hostiny. Přípravy jsou též spojeny s nemálo tradicemi, jako je například vyžádání si nevěsty ženichem od rodičů, předání svatební kytice či pravidlo "něco ..." (nového, starého, darovaného, půjčeného, modrého) V této části svatebního dne vznikají krásné uvolněné fotografie z líčení, česání a oblékání nevěsty, ale ne jen ní, i ženich si zaslouží svou pozornost. První setkání snoubenců při předávání svatební kytice bývá velmi emočně naladěné. Vznikají též zajímavé momentky všude pobíhajících dětí či příbuzenstva a též poslední přípravy před odjezdem na obřadní místo.

 DETAIL

Svatba je na přípravu velmi náročná, je zapotřebí obstarat mnoho věcí: svatební pozvánky, svatební šaty, oblek pro ženicha, svatební dort, kytice, vybrat snubní prstýnky a mnoho dalšího. Díky tomu svatba není "plochá" a nalezneme v ní mnoho detailů. Ať již to jsou snubní prstýnky, krásná výšivka na šatech, zdobení kytice, dokonale upravený účes, či netradičně ozdobená auta, výzdoba svatební tabule, dárečků pro svatebčany a mnoho dalšího. Příprava takovýchto detailů dala novomanželům mnoho práce, proto si zaslouží i fotografovu nemalou pozornost.

HOSTINA

Svatební hostina je též spojená s mnoho tradicemi, počínaje přípitkem, rozbitím talíře a zametání střepů, přenesení nevěsty přes práh, přes vzájemné krmení novomanželů polévkou, krájení svatebního dortu, první tanec až po únos nevěsty a další. Výzdoba svatební tabule a okolí je propracovaná do nejmenších detailů, hraje příjemná hudba, všichni jsou více uvolnění a s nedočkavostí očekávají svatební menu.

PORTRÉTY NOVOMANŽELŮ

Svatební přípravy máte za sebou, obřad a část hostiny též... nyní přichází ten správný čas pro fotografování portrétů novomanželů. Je to úniková klidová chvilka pro oba novomanžele, kdy se odprostí od všeho dění kolem a užívají si jeden druhého - jejich velký den, počátek nové etapy jejich života... V ideálním případě portrétní fotografování novomanželů probíhá uprostřed svatební hostiny, kdy jsou všichni zúčastnění již uvolnění, není kam spěchat, jsou sytí a v příjemné náladě, bavíc se s doprovodem hudby... Svatební hostina je pestrá na nejrůznější momentky a vtipné okamžiky. Ne u všech situací novomanželé jsou, proto je úlohou fotografa vyprávět jim tento příběh skrze fotografie.

 

Všeobecné informace pro snoubence jsou ke stažení ZDE.

Vzor smlouvy o pořízení a užití fotografií ke stažení ZDE.